Kiderült, melyik a legnyereségesebb takarék
A gazdasági mutatók szerint a Hartai és a Kunszertmártoni Takarékszövetkezet, valamint a dél-dunántúli Hungária Takarék Takarékszövetkezet a legeredményesebbek.
A gazdasági mutatók szerint a Hartai és a Kunszertmártoni Takarékszövetkezet, valamint a dél-dunántúli Hungária Takarék Takarékszövetkezet a legeredményesebbek.
Több mint 5 millió euró értékben vett részt a Demján Sándorhoz köthető Gránit Bank a tőkehiányos lett Norvik Bank 11,6 millió eurós feltőkésítési programjában - közölte a lett pénzpiaci felügyelet szerdán.
Információink szerint most tartanak házkutatást a NAV munkatársai a Demján Sándor érdekeltségébe tartozó Bank Biztonság Bizalom Zrt. XVIII. kerületi székhelyén, a Darányi utcában található irodaépületben.
Két év telt el a kolontári vörösiszap-katasztrófa óta. Az egyedüli felelősnek kikiáltott Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. a baleset óta csődközeli helyzetbe került, ma gyakorlatilag képtelen önállóan működni, stratégiailag kiemelt cégként állami irányítás alatt van. Bár a cég a környék legnagyobb foglalkoztatója, reorganizációja és a megmaradása korántsem egyértelmű.
Demján Sándor, a Demján cégcsoport többségi tulajdonosa az első Orbán-kormány alatt államtitkári posztot betöltő Bán Tamást nevezte ki a Polus Holding Zrt. elnök- vezérigazgatójának október 1-ei hatállyal.
Bár Orbán Viktornak vannak racionális gondolatai a gazdasággal kapcsolatban, a kormány mégsem unortodox gazdaságpolitikát folytat, sőt szinte áll gazdaságfejlesztésben - mondta a milliárdos magyar nagyvállalkozó, Demján Sándor az Origónak adott interjújában.
Encs városa a díszpolgári címet adományozta Demján Sándornak a kistérséget támogató programjáért.
Demján Sándor érdekeltségei arra számítanak, hogy az augusztus végén esedékes bírósági döntés után már érvényesíteni tudják többségi tulajdonosi jogaikat az orosz állami lottót üzemeltető cégben, az Orglot Kft.-ben - közölte Kézdy György, az igazgatótanács magyar tagja szerdán sajtótájékoztatón Moszkvában.
Nem lehet tudni, hány vállalatot fog érinteni az a kormányfő által is támogatott ötlet, mely szerint a munkavállalók részesedést kaphatnának olyan cégekből, amelyekben az állam kisebbségi tulajdonos. Az viszont biztos, csak elfeledett, elfekvő vállalkozásokról lehet szó, és évekig is eltarthat a megvalósítás. Friss pénz viszont ebből nem lesz a cégekben, a dolgozók ugyanis jelképes áron szállnának be a bizniszbe.
Szép csendben távozott az IMF és az EU küldöttsége az első tárgyalási forduló után, a két szervezet szerint konstruktívak voltak a tárgyalások, a kormány pedig őszre tervezi a megállapodást – a nézetkülönbségek ellenére. Emellett Demján Sándor nagyvállalkozó komoly kritikákkal illette a kormány gazdaságpolitikáját, egy magyar tehén pedig komoly kormányzati simogatást kapott parádés teljesítményéért. A hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Demján Sándor nagyvállalkozó csütörtökön egy olyan beruházási alap létrehozását javasolta, mellyel segíteni lehetne a magyar gazdaság akut forráshiányán. A négyévesre tervezett 2000 milliárdos programra ugyanakkor egyelőre nem tudni, honnan lesz pénz, a piacról is kellene forrást keríteni, a magyar kis- és középvállalkozások fejlesztéséhez pedig ennyi pénz még túl sok is. Nagybefektetéseket viszont általában multinacionális cégek hoznak létre, ők viszont tulajdonosaiktól vagy a pénzpiacokról is tudnak forráshoz jutni. Hacsak Demján nem saját cégeinek szeretne állami segítséget.
Olyan változások előtt áll Európa, melyek csak a 90-es évek eleji drámai politikai változásokhoz foghatók. Közép-Európa ennek nyertese lehet, de Magyarország most azért küzd, hogy ebbe a körbe beletartozzon, és ne a Nyugathoz csatlakozzon – mondta Orbán Viktor a Vállalkozók Országos Szövetsége csütörtöki rendezvényén, melyen azt is elmondta, hogy az IMF-fel az elmúlt másfél évet nem lehetett volna végigcsinálni.
Kétezermilliárdos befektetési alap létrehozására tett javaslatot Orbán Viktornak Demján Sándor nagyvállalkozó, a Vállalkozók Országos Szövetségének (VOSZ) elnöke a szervezet rendezvényén, melyen részt vett a miniszterelnök is. Az alap forrása hitel, privatizáció vagy szolidaritási kötvény lehet.
Orbán Viktor konzultációsorozatának zárásaként Demján Sándorral, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnökével találkozik csütörtökön.
Megtévesztő és méltánytalan Demján Sándornak az a kijelentése, hogy a nyelvtanárok a zongoratanárokhoz és kertészekhez hasonlóan nem adóznak - állítja Salusinszky András, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke. Salusinszky szerint a Vállalkozók Országos Szövetségének elnöke összekeveri az iskolai és nyelviskolai tanárokat a kávéházakban oktató kontárokkal.
Demján Sándor szerint mielőbbi döntésre van szükség a kormány által meghirdetett, érdemi és hatékony munkahelyvédelmi tervről, hogy a kisvállalkozók mihamarabb érezhessék annak kedvező hatásait.
A Digital Natives technológiai inkubátorában született Mixgar lehet a következő magyar üzleti sikersztori. A zenei startup befektetői háttere jelentősen erősödött: 18 millió forintos tőkeemelés révén bővülnek a finanszírozási forrásai.
Demján Sándor szerint társadalmilag megbecsültté kell tenni a termelő munkát, mert csak a bővített újratermelésben részt vevők arányának növelésével lehet megteremteni a versenyképességet.
Az állam a külföldi vállalkozókat támogatja a magyarok helyett és a magyar nemzeti tőke a legszegényebb a régióban - mondta Demján Sándor, a TriGranit-birodalom alapítója a Figyelőnek adott interjújában. Arról is beszélt, hogy az Arcadom működése során soha nem vett ki osztalékot a cégből, és a George W. Bush volt amerikai elnök előtt is megdicsért Művészetek Palotáján (MüPa) több milliárd forintot bukott.
Demján Sándor a The Wall Street Journalnek nyilatkozva azt mondta: "szembe kell néznünk azzal a ténnyel, hogy az életszínvonal nem fog javulni a következő tíz évben".